runnertrd6182 runnertrd6182
  • 25-04-2024
  • Business
contestada

McGraw Company uses 6,750 units of Part x each year as a component in the assembly of one of its products. The company is presently producing Part x internally at a total cost of $122,750. What is the cost per unit of Part x?

Respuesta :

Otras preguntas

2x + 5y = 3y + 8 (solve the literal equation for y)
2.2+x+(-3.4);x=-2.5
Harold wants to get at least a grade of 84 in math class. His grade will be the average of two test scores. He got a 77 on the first test. a. Write an inequali
What are the smallest and largest possible numbers in base 3?
what is the value of this number
Can someone help me solve this before I quit math
(−14)(−11) = plz hurry
Please Please help. Need a MATH EXPERT!!
in the center of the atrium, there is a large circular water feature that had an area of
on friday the temperature was 82 f the temperature changed by -2 on saturday , and then it changed by 5 on sunday , what was the temperature on sunday , explain