Hehdjdvgs6524 Hehdjdvgs6524
  • 22-04-2024
  • Business
contestada

Suppose proit is given by: profit = 4.55x - 2109.66. If cost per unit of this good is $15.51, what is the selling price?

Respuesta :

Otras preguntas

PLEASE HELP!Before you answer: -No spam (Will be reported)-No incorrect answers (Will be reported)-Correct answers and explanations will be mark as BRAINLIEST​​
A macaroni and cheese recipe calls for 2/3 of a 2 1/2 pound block of cheese. How many pounds are needed?
help please The number line shows the distance in meters of two birds, A and B, from a worm located at point X: A horizontal number line extends from negative
FIRST ANSWER GETS BRAINLIEST! Calculate the mean of 0,0,0,8,30,90,120,138,240,240,300,420,1800,2530,2940,5040 Calculate the Median of 0,0,0,8,30,90,120,138,240,
A macaroni and cheese recipe calls for 2/3 of a 2 1/2 pound block of cheese. How many pounds are needed?
James and his family spend a morning picking peaches. They fill several bags. This line plot shows the weight of each bag. How many more pounds does one of the
The table below shows the number of siblings for a group of students. Which histogram was made from the table?
How much work is done on a stationary box that is moved across a carpet by a person? The box weighs 5N and it is moved 50cm. What is the energy transfer for thi
find the first four terms in each sequence​
3. How did dictators deal with their enemies while they were in control of the government?