shelbymaze31861 shelbymaze31861
  • 21-04-2024
  • Mathematics
contestada

A store bought 400 toys at a cost of ​$20 each. the store sold all the toys at a percent markup of 30 %. find the total selling price.

Respuesta :

Otras preguntas

14. How does emotional and mental health relate to one another? Give an example.
why was katniss's prep team detained and chained to a wall
Which economic system does the scenario describe and why? options: traditional economy, market economy, command economy, and mixed economy
Compute the weight of common equity that should be used in the firm's WACC calculation if the market value of the firm's debt is $62 million, the market value o
Match each structure on the left with the corresponding function on the right. Group of answer choices Chemically digests food, absorbs nutrients and minerals f
How much energy is required to vaporize 10.00 grams of water at its boiling point?
During the summer, the residents of Cedar Beach expect the population of their town to increase 46%. The population during the rest of the year is 22,550 people
Anyone wanna start a conversation
Why did Reconstruction after the Civil War take longer in Mississippi than it did in other states?
Write the unit rate per video game. $78 for 4 video games. $ for video game. 100 points question better not be wrong or else