wheetris4169
wheetris4169 wheetris4169
  • 22-02-2024
  • Mathematics
contestada

4 donuts and 2 energy drinks cost $17.70. 3 donuts and 4 energy drinks cost $22.90 what is the cost of one donut? what is the cost of one energy drink?

Respuesta :

Otras preguntas

que diferencia existe entre manejar un vehículo en una autovía y una calle común
theodore roosevelt’s ""speak softly and carry a big stick"" policy relied on the united states having a
How do ionic bonds differ from covalent bonds?​
Find the value of x so that L||M
if x=1 and y =-2 what's 3(2-x)+4(3-y) explanation please​
chỉ rõ sự khác biệt của sản phẩm du dịch và sản phẩm khác như nông nghiệp công nghiệp
please help me asap and show your work
How can I paint my perspective of a physical place?
∏^∏ i need help who is was the first archaeologist? 8ord 1n 143 40use and 1m 1N 143 40use 80rd
Least common denominator of 4/19 and 7/10