spraveenas1431 spraveenas1431
  • 24-01-2024
  • Mathematics
contestada

Deondra bought 15 bananas for $12. What was the cost of the bananas in dollars per banana?
a) $0.80
b) $0.50
c) $1.00
d) $0.75

Respuesta :

Otras preguntas

What is the value of exposing ourselves to multiple perspectives about a topic or event? PLEASE HELP ME I WILL GIVE BRAINLIEST
please help, this is due today and i dont have much time, ill give brainliest for the first correct answer. thanks! :3
write a equation of the line that passes through each pair of points (1,0) (5,-1)
According to Aristotle, what makes “The Crucible” a tragedy and John Proctor a tragic hero?
Question 1: How much fabric is needed for a round table cloth? Assume the radius is 10 inches. How much fabric would you need?
Three train stations, A, B and T are built along a straight train track, so that Tis of the distance from A to . Which situation represents the function (m) - I
Solve these simultaneous equations: 6x + 8y = 36 6x + 5y = 27
For the function f(x)=5/4x−2, find the value of f (6). Express your answer as a fraction.
13 (a) Write 2016 as the product of prime factors.
Solve for m: m + 13 = 7 A. m = 20 B. m = -6 C. m = -20 D. m = 6