dreamxette5799 dreamxette5799
  • 24-05-2023
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of a 32-ounce box of brown sugar that
costs $38.4?
A) $19.20 per ounce
B) $1.20 per ounce
C) $38.40 per pound
D) $76.800 per pound
E) $1.20 per pound

Respuesta :

Otras preguntas

Which is the graph of linear inequality 6x+2y>-10?
Analyze the timelines below and answer the question that follows. 4 undated timelines. Events listed in order. Timeline 1: Treaty of Paris, Quebec City founded,
Are the triangles similar? If so, state the similarity and the postulate or theorem that justifies your answer.
Compute the monthly payments for the add on interest loan. The amount of the loan is $8,276.17. The annual interest rate is 5.7%. The term of the loan is 5.5 ye
Four different sets of objects contain 4,5,6, and 8 objects respectively. how many unique combinations can be formed by picking one object from each set? A. 23
Can someone help me please
A satellite with a mass of 110 kg and a kinetic energy of 3.0 ´ 109 J must be moving at a speed of
I need help this is very hard (please explain your reason why, so I know your right)
how is technology improving the standard of living in this world​
Who sets the guidelines for water protection? residents local agencies you EPA