bacchus8588 bacchus8588
  • 24-05-2023
  • Business
contestada

What is the unit price of a 28.8-ounce box of brown sugar that costs $28.8? Multiple Choice $51.840 per pound $16.00 per ounce $28.80 per pound $1.00 per ounce $1.00 per pound

Respuesta :

Otras preguntas

give me three reason that violence is acceptable
rearrange the following equations into slope intercept form. -3y=2x-6
What is Armistice Day?
Is "please have a seat" a complete sentence?
Hey, need some help "hew" means.. 1. to cut with an axe 2. to imitate 3. to express woe 4. a sudden attack
2.434 to 3 significant figures
The Cobb family decided to go roller skating for their reunion. There were a total of 44 people there and all went roller skating. If an adult admission was $5.
There are 49,000 seats in a sports stadium. Tickets for the seats in the upper level sell for $25, the ones in the middle level cost $30 and the ones in the low
There are 49,000 seats in a sports stadium. Tickets for the seats in the upper level sell for $25, the ones in the middle level cost $30 and the ones in the low
The width of a rectangle is 5 feet, and the diagonal is 8 feet. Which is the area of the rectangle? (Round to nearest hundredth.)