doggylover8683 doggylover8683
  • 24-05-2023
  • Business
contestada

"
3.Valuing a property based on sale prices for similar properties
is called the:
Select one:
a. income approach
b. cost approach
c. investment analysis approach
d. comparative sales approach
"

Respuesta :

Otras preguntas

Rewrite the equation in Ax+By=c y-4=5(x-6)
Find both unit rates. $27 for 4 hours of work A. $6.75 per hour and 0.15 hours per dollar B. $108 per hour and 6.75 hours per dollar C. $6.75 per hour and 108 h
Balthasar neumann's basilica of vierzehnheiligen is an artwork that exemplifies:
in your opinion share two groups of people that benefited from manifest destiny
How Do Ferns And Mosses Differ?
i just need help with a question, does anyone know how to find a semi-monthly salary, can someone give me steps or an explanation. Thank You, I will mark brainl
Difference between boneless chicken wings and chicken tenders
completez les GN avec un adjectif ou un GN complement du nom qui convient durant les ... vacances ,nous sommes allés en bretagne b.notre maison est située au bo
What specific dangers did josiah quincy and the federalists foresee with regard to republican war policies?
Japanese woodblock printer kitagawa utamaro was most famous for his depictions of ________.