rosajohson9650 rosajohson9650
  • 23-05-2023
  • Business
contestada

If the price per unit is R10 and 20 units are sold, then total revenue equals R200. Note, you will lose 50% of the mark for this question if you choose the incorrect option. A TRUE B. FALSE

Respuesta :

Otras preguntas

A _____ attribute is one that cannot be subdivided.
find the unit price for a 7-ounce box of cookies for $2.15. Find the answer to the nearest tenth of one cent
A rectangle is inside a circle with a 5 cm radius. What is the area of the shaded region? Use 3.14 for ​ π ​. Enter your answer as a decimal in the box.
Prussia led europe in military readiness techniques. a. True b. False
What were two ways in which the siege could have ended?
this month salespersons a made 11% of $67,530. salesperson b made 8% of $85,740. who made more commission this month? how much did that salesperson make?
which area of early america was industrial ? A. North B. South C. West
can someone help me appreciated, will provide a brainliest
What elements of the Restoration comedy are seen in The Importance of Being Earnest? Please explain in 3-5 sentences. Thanks!
ANSWER ASAP I need help I don't know to figure this out. Also tell me how you got your answer pleaseee