marcaveli2594 marcaveli2594
  • 24-12-2022
  • Business
contestada

A 2-pint bottle of water costs $2.60. what is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

How do you figure out how many 1/4 inches are in 1 inch?
What is the difference between an isthmus and a strait?A.A strait is a body of land that creates a bridge over a large body of water, and an isthmus is the plac
What is the answer to this equation 50X6-?=265/ I assume it is poitive 35. Is that correct?
how much did it cost to manufacture a Mig-21 Fishbed fighter jet.
show me the steps for solving this problem how many grams of O2 are required to burn 46.0 grams of C5H12
5% of 58 can someone plz help
Optimization- Of all rectangles with a perimeter of 10, which one has the maximum area? (Give dimensions)
Two balls, each with a mass of 0.844 kg,exert a gravitational force of 8.45 × 10−11 Non each other.How far apart are the balls? The value of the universal gravi
What is the average of the following numbers: 3.2, 47/12,10/3?
What is the first land mammal shown to reach the African wet lands