alysaisabel2010 alysaisabel2010
  • 22-12-2022
  • Mathematics
contestada

4) A 2-gallon container of laundry detergent costs $22.00. What is the price per quart?
Submit

Respuesta :

Otras preguntas

Show how you solve and find the answer to the following. If 15 m = 63, find the value of 4m.
How did stone tools change over time? Why do you think these changes took place so slowly? ( you can get 25 points!!!!)
x • x = 2x need help
what is the equation of the through point (-3,6) that prependicular to the line y=3x-10 in slope intercept form ?
A $250 suede jacket is on sale for 20% off. how much should you pay for the jacket
The table below shows the outputs y for different inputs x: Input (x) 1 1 3 3 Output (y) 4 2 12 6 Part A: Does the table represent y as a function of x? Justify
y=63x^6+275 x=30 solve for y
Determine the solution to the system of equations by using substitution. Y=4x+10 Y=-5x-10
A $250 suede jacket is on sale for 20% off. how much should you pay for the jacket
A biologists discovers a new unicellular organism and isolates various components making up the organism. One component contains phosphate, uracil, adenine, rib