javierdiaz1910
javierdiaz1910 javierdiaz1910
  • 22-12-2022
  • Mathematics
contestada

I NEED HELP ASAP!!!!
You pay $15.79 for 2 bagels, 3 lattes, and a bottle of orange juice. The bottle of orange juice costs $2.25. The bagels cost $1.79 each. Each latte costs the same amount. How much does each latte cost?
Please explain!!

Respuesta :

Otras preguntas

what is the greatest number which can be made using each of the digits 53147
Six less than seven times a number is equal to-12
Which one of the following words or phrases may be a clue that a sentence is inferring cause and effect? a. Consequently b. Instead of c. On the other hand d
rates that are equivalent to the speed of 330 feet in 15 seconds
Tortoise A walks 52.0 feet per hour and tortoise B walks 12 inches per minute. Which tortoise travels faster?
What would happen if all individual in a species were not able to have babies
What is the greatest common factor of 40 and 36
is (kr) an element a compound or a mixture?
find two numbers the exact answer is between 3 x 567
If you grow 523 eggplants and sell 378, how many do you have left?