alysaisabel2010 alysaisabel2010
  • 22-12-2022
  • Mathematics
contestada

A 2-kilogram bag of sand costs $2.66. What is the unit price?
Submit
per kilogram

Respuesta :

Otras preguntas

Japan had political power in which year
Scott picked 272 apples. if he had picked 53 more apples, he would have picked the same number of apples as peaches.
What is 2 2/7 plus 4 1/2?
What happens if you move a magnet near a coil of wire?
What good item is rich source of protein?
Hot tubs, saunas, and steam baths are most likely to be safe and/or effective for
Sally hass a car theat accelerates at 5 m/s2 if the car has a mass of 1000 kg how muuch force does the car produce ?
Symptoms of hpv include:
The gasoline gauge on a van initially read one eighth 1 8 full. when 1010 gallons were added to the​ tank, the gauge read three fourths 3 4 full. how many more
What are the factor pairs of 23?