xk9vwzvp4t xk9vwzvp4t
  • 24-11-2022
  • Mathematics
contestada

9. A local Pennysaver paper charges f dollars weekly for a five-line classified ad. Each additional line
costs a dollars. Express algebraically the cost of a four-line ad that runs for a year.

Respuesta :

Otras preguntas

I will give brainlist if correct
What is the area of a square with side lengths of 3/5 units?
Hurry 20pts Research the biodiversity in your area. Are there any species that are endangered? What is one species of animal that you see at least every week? R
plis help plissssssss helpppp​
An electron is traveling in the positive x direction. A uniform electric field is present and oriented in the negative z direction. If a uniform magnetic field
Which of the following would occur without gravity?
1. What is the unit for electrical conductivity?
Gilbert buys a skateboard that costs C dollars.After 5.5% sales tax is added,the cost can be expressed by the expression c+0.55c.What is this expression written
I need help solving this (cscB/cotB)=
is intro to business a good class for 9th grade and what do they do